Pielgrzymka do Meksyku: od Guadalupe do Cancun

Termin: 8 – 22 luty 2022
Cena: 11050-11800 PLN

(Cena w zależności od ilości osób)

02/02 AF1247 Warszawa (Okęcie) 06:35 – Paryż (CDG) 09:10
02/02 AF178 Paryż (CDG) 11:50 – Mexico City 17:25
15/02 AF651 Cancun 19:30 – Paryż (Charles de Gaulle) 11:05 (następnego dnia)
16/02 AF1046 Paryż (Charles de Gaulle) 14:10 – Warszawa (Okęcie) 16:25
PLAN LOTÓW może ulec drobnej zmianie.

Aktualne warunki wjazdu do Meksyku dot. COVID-19
Zaświadczenie w języku angielskim:
* o szczepieniu (minimum: 7 dni od otrzymania drugiej dawki szczepionek albo 7 dni po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub 28 dni w przypadku szczepionki Johnson & Johnson)
* lub negatywny wynik testu PCR (wykonanego do 72 godzin przed podróżą) albo antygenowego (wykonanego do 48 godzin przed podróżą)
Wypełnić formularz na specjalnej stronie. (W razie potrzeby pomożemy wypełnić)


OPIS PIELGRZYMKI

Jako że Meksyk jest dość daleko i nie jest aż tak uczęszczanym szlakiem podróży, wybrałem jedną z najdłuższych tras zwiedzania Meksyku, aby jak najwięcej zobaczyć tego ciekawego kraju. Termin też jest dobrany pod pogodę, aby nie padało i były znośne temperatury. Zaczniemy od Guadalupe – stolicy duchowej tej części świata. Słynący na cały świat obraz, który do dzisiaj zadziwia umysły naukowe. Następnie przejedziemy wzdłuż Meksyku. Podczas podróży nie zabraknie starożytnych piramid, przepięknych krajobrazów, miast i kultur, które zrobią niesamowite wrażenie. Zakończymy pielgrzymkę odpoczywając nad Morzem Karaibskim.

1 DZIEŃ: (2 II): BIAŁYSTOK (lub Warszawa) – MEXICO CITY. Wyjazd około 1:00 z Białegostoku z umówionego miejsca. Przejazd na Okęcie. Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do miasta Meksyk (z przesiadką). Po przylocie na miejsce transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: (3 II): MIASTO MEKSYK – GUADALUPE Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny. Zwiedzanie stolicy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: (4 II): MIASTO MEKSYK – TEOTIHUACAN Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto, katedra, Muzeum Antropologiczne. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: (5 II): TAXCO Śniadanie. Przejazd do słynącego z wyrobów srebra – miasta Taxco. Po drodze wizyta w jaskini Cacaguamilpa. Spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele św. Prystki i św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: (6 II): TAXCO – CHOLULA – TONANTIZNTLA – PUEBLA Wczesne śniadanie. Przejazd malowniczą, biegnącą wokół wulkanów, drogą do Puebli. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: starówka, kościół św. Dominika, katedra. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula i zwiedzanie pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Obiadokolacja. Nocleg.
6 DZIEŃ: (7 II): PUEBLA – OAXACA Śniadanie. Przyjazd do kolonialnego miasta Oaxaca. Po drodze krótka sesja fotograficzna w scenerii z kaktusami. Po południu spacery po kolonialnym centrum Oaxaca: Zocalo, kościół Santo Domingo, katedra. Obiadokolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ: (8 II): MONTE ALBAN – MITLA – TULE Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban i ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: (9 II)KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero – spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Obiadokolacja. Nocleg.
9 DZIEŃ: (10 II)AGUA AZUL – SAN JUAN – MISHOL HA Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze błękitne kaskady Agua Azul, możliwość spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Obiadokolacja. Nocleg
10 DZIEŃ: (11 II)PALENQUE – CAMPECHE Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do kolonialnego jukatańskiego miasta – Campeche: spacer po centrum historycznym. Obiadokolacja. Nocleg.
11 DZIEŃ: (12 II)UXMAL – MERIDA Śniadanie. Przejazd przez Półwysep Jukatan do prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal: zwiedzanie Piramidy Wróżbity, klasztoru, Pałacu Gubernatora. Popołudniowy spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu – Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Obiadokolacja. Nocleg.
12 DZIEŃ: (13 II)IZAMAL – CHICHEN ITZA Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza. Odpoczynek przy naturalnie utworzonej studni cenote. Dojazd do Cancun. Obiadokolacja. Nocleg.
13 DZIEŃ: (14 II)CANCUN Śniadanie. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Obiadokolacja. Nocleg.
14 DZIEŃ: (15 II)CANCUN Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie o godz. 12.00. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (z przesiadką).
15 DZIEŃ: (16 II)WARSZAWA Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie. Powrót autokarem do Białegostoku.

W planie codzienna Eucharystia. Podczas wyjazdu zapewniona opieka duchowa księży.
TO JEST PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA ZAWIERA: autokar Białystok – Warszawa i powrót, przelot samolotem z przesiadką; opłaty lotniskowe; noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe) brak pokoi 3 osobowych; śniadania i 3 daniowe obiadokolacje; w Cancun hotele ALL INC.; przejazdy klimatyzowanym autokarem; opiekę licencjonowanego przewodnika; wstępy do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe, obowiązkowe napiwki.

CENA NIE ZAWIERA: napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego (2700PLN) po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura; wycieczek fakultatywnych w Cancun; wydatków osobistych.

Jeśli się zdecydujesz:
– przeczytaj dokumenty zamieszczone na dole (niedługo będą wszystkie dostępne)
– skontaktuj się z ks. Adamem Iwanowicz, par. Św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku, tel: 604945678
– podpisz umowę i warunki uczestnictwa (dostępne u ks. Adama, potrzebny aktualny paszport)
– wpłać do 29.11.2021 zaliczkę w kwocie 3500 PLN/os na konto.
– ewentualne, wpłać z zaliczką dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Można wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5%) wówczas zgłaszamy uczestnika do ubezpieczyciela AXA (to ubezpieczyciel decyduje o ewentualnym zwrocie). Gdyby pielgrzym musiał z powodów losowych zrezygnować z pielgrzymki przed wyjazdem, to może później dochodzić zwrotu poniesionych kosztów tej rezygnacji. Przez powód losowy rozumie się sytuację nie do przewidzenia wcześniej np. nagła choroba, złamanie ręki, sytuacja związana z mieniem itp., którą należy udokumentować.
– wpłać pozostałą kwotę do 24.12.2021 (i jeśli wybrałeś dopłata do pokoju jednoosobowego 2700 PLN.)
– Wszystkie wpłaty dokonujemy na konto:
Patron Travel; ING BANK ŚLĄSKI S.A. 98 1050 1559 1000 0023 4571 8254.
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko uczestników, nazwę i termin wyjazdu, np:
Jan Kowalski, MEKSYK – JUKATAN 8-22 II 2022

SPOTKANIE INFORMACYJNE ODBĘDZIE SIĘ W GRUDNIU PO UTWORZENIU SIĘ GRUPY.

Za organizację pielgrzymki jest odpowiedzialne biuro Patron Travel

Szczegółowe dokumenty do przeczytania:

UNIQA-przetwarzanie-danych-osobowych

UNIQA-OWU-Kontynenty-Grupowe

STANDARDOWY-FORMULARZ-INFORMACYJNY

WARUNKI-UCZESTNICTWA

Wszystkie szczegółowe informacje udziela:
ks. Adam Iwanowicz, par. Św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku, tel: 604945678