Ogłoszenia – 4 Niedziela Adwentu – 2021-12-19

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 4 Niedziela Adwentu – 2021-12-19 została wyłączona
  1. 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego charakteru kolacji wigilijnej, podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachęcamy również do zachowania postnego charakteru tego dnia oraz powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
  2. 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o północy. Potem jeszcze Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Taca zbierana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  3. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
  4. Odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą środę o godz. 9.00 i 16.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  5. Zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa, z powodu trwającej pandemii tegoroczna wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie w tym roku również się nie odbędzie. Tak jak w roku ubiegłym zapraszamy przedstawicieli Rodzin do kaplicy na Msze święte o godz. 18.00. Porządek spotkań kolędowych z mieszkańcami poszczególnych ulic i bloków jest zamieszczony w gablocie przed kaplicą i na parafialnej stronie internetowej.
  6. Opłatki są rozprowadzane przed ołtarzem. Ofiary za nie składane są przeznaczone na budowę kościoła.

Komunikat Fundacji Serce w Sercu.

W Boże Narodzenie w naszej parafii rozpocznie się akcja „Paczuszka dla Maluszka”, organizowana przez Fundację Serce w Sercu. Zbierane są: pieluszki, chusteczki nawilżane, pudry, kremy, szampony, oliwki i ubranka dla potrzebujących dzieci, między innymi uratowanych przed aborcją. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki. Można również przelać darowiznę na konto Fundacji. Więcej szczegółów dostępnych jest na papierowych bombkach. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą do domu. Akcja trwa do 2 lutego.