Ogłoszenia – 4 Niedziela Adwentu – 2020-12-20

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 4 Niedziela Adwentu – 2020-12-20 została wyłączona
 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 2. Odwiedziny chorych odbędą się w środę, 23 grudnia o godz. 9.00 i 16.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 3. 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego charakteru kolacji wigilijnej, podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachęcamy również do zachowania postnego charakteru tego dnia oraz powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin Ks. Adama. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.
 4. 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym roku wyjątkowo będą dwie Pasterki, o godz. 22.00 oraz o północy. DodatkowaPasterka o godz. 22.00 będzie w naszej parafii zdarzeniem jednorazowym, wynikającym z trwającej pandemii i do uczestnictwa w niej zapraszamy wyłącznie osoby po 65 roku życia. W pierwszy dzień świąt Msze św. będą jeszcze o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Taca zbierana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 5. 26 grudnia Święto św. Szczepana, Diakona i Męczennika. Porządek Mszy św. tak jak w niedziele. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
 6. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 7. 30 grudnia Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu całkowitego oddania się Matce Bożej. Informacje zachęcające do wzięcia udziału w tych rekolekcjach są wywieszone w gablocie przed kaplicą.
 8. Porządek spotkań kolędowych z mieszkańcami poszczególnych ulic i bloków jest zamieszczony w gablocie przed kaplicą i na parafialnej stronie internetowej.
 9. Opłatki są rozprowadzane przed ołtarzem. Ofiary za nie składane są przeznaczone na budowę kościoła.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na budowę kościoła i aktualne potrzeby parafii.
 11. Komunikat Fundacji Serce w Sercu: W Boże Narodzenie w naszej parafii rozpocznie się akcja „Paczuszka dla Maluszka”, organizowana przez Fundację Serce w Sercu. Zbierane są: pieluszki, chusteczki nawilżane, pudry, kremy, szampony, oliwki i ubranka dla potrzebujących dzieci, między innymi uratowanych przed aborcją. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki. Można również przelać darowiznę na konto Fundacji. Więcej szczegółów dostępnych jest na papierowych bombkach. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą do domu. Akcja trwa do 2 lutego.