Ogłoszenia – Niedziela Palmowa – 2020-04-05

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – Niedziela Palmowa – 2020-04-05 została wyłączona
  1. W tym tygodniu od poniedziałku do środy, w godzinach od 15.00 do 18.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie można również przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą. Zachęcamy do skorzystania przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego. W kaplicy uczestniczyć będą osoby zaangażowanie w obsługę liturgiczną poszczególnych nabożeństw. Wszystkich Parafian prosimy o uczestniczenie w nabożeństwach za pomocą przekazu na stronie internetowej naszej parafii.
  3. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  4. W Wielki Piątek Nabożeństwo Męki Pańskiej zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa, aby we wszystkich parafiach Archidiecezji było o jednakowej porze, rozpocznie się o godz. 15.00. W tym dniu obowiązuje ścisły post. Rozpoczynamy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. W czasie trwania Nowenny codziennie o godz. 15.00 będziemy odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po zakończeniu Nabożeństwa Męki Pańskiej kaplica będzie otwarta aż do Nabożeństwa Wigilii Paschalnej (przez całą noc). Zachęcamy do adoracji przy Grobie Pańskim oraz osobistego oddania czci Krzyżowi Świętemu. Pamiętajmy jednak, że w świątyni jednorazowo może przebywać maksymalnie 5 osób.
  5. W Wielką Sobotę w tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Pobłogosławienia pokarmów należy dokonać indywidualnie przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst obrzędu w linku. Jest również wydrukowany na kartkach znajdujących się na stoliku przed prezbiterium. W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. Przygotujmy świece.
  7. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 18.00.
  8. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 9.00.
  9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto na budowę kościoła i bieżące funkcjonowanie parafii.