Ogłoszenia – 5 niedziela Wielkiego Postu – 2020-03-29

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 5 niedziela Wielkiego Postu – 2020-03-29 została wyłączona
 1. Powierzając się Bożej Opatrzności prosimy o pilne przestrzeganie zaleceń Władz Państwowych i Kościelnych. Zachowujmy się odpowiedzialnie w tym czasie próby. Wszystkie nasze obecne poświęcenia i wyrzeczenia mające na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego, to świadectwo mężnego przestrzegania Przykazania Bożego „Nie zabijaj”.
 2. We Mszach św. w kaplicy mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które zamówiły w danym dniu intencję mszalną (maksymalnie 5 osób). Wszystkich Parafian prosimy o uczestniczenie w nabożeństwach za pomocą przekazu na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Poprowadzi je Ks. Łukasz.
 4. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą odprawione zgodnie z wcześniejszymi planami, czyli o godz. 7.00, 9.00, 10.30, i 18.00. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 16.30. Intencja z tej Mszy św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się w piątek o godz. 17.15.
 6. W dalszym ciągu kontynuujemy modlitwę różańcową w intencji o ustanie epidemii, codziennie o godz. 20.30. Prosimy o łączność duchową.
 7. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty, w godzinach od 15.00 do 18.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą. Prosimy nie odkładać spowiedzi. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Nie wiadomo czy za kilka dni będzie taka możliwość. Nie twórzmy zgrupowań przed kaplicą, zachowujmy obowiązującą odległość, pamiętajmy, że w świątyni jednorazowo może przebywać maksymalnie 5 osób. W trosce o zdrowie swoje i naszych bliskich dostosujmy się do tych zaleceń.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Prosimy o indywidualne odprawienie nabożeństw przypisanych tym dniom.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenia palm nie będzie.
 10. Przy okazji wizyty w kaplicy można nabyć świece paschałki. Są wystawione na stoliku przed prezbiterium. Tam również znajdują się kartki z obrzędem, który należy przeprowadzić w swoich domach przed śniadaniem wielkanocnym. W tym roku nie będzie błogosławieństwa pokarmu w kaplicy.
 11. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto na budowę kościoła i bieżące funkcjonowanie parafii.