Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela

      Możliwość komentowania Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela została wyłączona


Zapisy u ks. proboszcza.

PORTUGALIA 2019
Pielgrzymka Fatima + Santiago de Compostela
6 DNI / 5 NOCY, 21-26.10.19
LIZBONA – FATIMA – ALJUSTREL –COIMBRA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

1. DZIEŃ 21. 10. Poniedziałek: 8,15 
zbiórka na parkingu parafialnym ul. S. Mikołajczyka 7. Przejazd na lotnisko Okęcie w Warszawie. 13,15 odprawa biletowa. 15,15 wylot do Portugalii. 18,20  lądowanie w LIZBONIE. Transfer do hotelu w FATIMIE. Obiadokolacja i nocleg. 
Mozliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

2. DZIEŃ 22. 10. Wtorek: Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawien, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po poludniu przejazd od ALJUSTREL & VALINHOS – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Nastepnie udamy sie doBATALHA gdzie znajduje sie Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w (port. Convento de Santa Maria da Vitória). Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Czas wolny na zwiedzanie. Powrot do hotelu. Kolacja i nocleg. Po kolacji mozliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.
 
3. DZIEŃ 23. 10. Środa: 
Śniadanie, przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie.  Mozliwość nawiedzienia Klasztoru Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja (uzależnione od dostępności, bilet wstepu do muzeum dodatkowo płatny, rezerwacja mozliwa tylko z obecnościa lokalnego przewodnika). Spacer po uliczkach Coimbry.
Transfer do hotelu w okolicach Santiago de Compostela. Kolacja i nocleg. 

4. DZIEŃ 24.10. Czwartek: 
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie SANTIAGO DE COMPOSTELA, najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Czas wolny. Zwiedzanie katedry(indywidualne zwiedzanie – wejscie za darmo), ktora stanowi sanktuarium św. Jakuba i znajduje sie na Liscie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w katedrze, lokalnym kościele lub klasztorze (uzaleznione od dostępności). Po poludniu transfer do Portugalii. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ 25. 10 Piątek: Śniadanie w hotelu. Przejazd do BRAGA – jednego z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie kościóła Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Msza Święta (Sanktuarium Bom Jesus lub Sameiro). Nastpnie udamy sie do PORTO, drugiego pod wzgledem wielkosci miasta Portugalii, slynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira – nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto. Opcjonalnie wizyta w jedej z wytwórni win Porto + degustacja (płatne dodatkowo).

6. DZIEŃ 26. 10. Sobota: 
Śniadanie w hotelu. Wczesny ok 08h00 przejazd do Lizbony. Panoramiczne zwiedzanie Lizbony. Krotki przystanek w dzielnicy Belem gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow (czas wolny na zwiedzanie), Wieża Belem ( z zewnątrz) i Pomnik Odkrywców.(ewentualnie zamiast Belem, Kościół Sw Antoniego w Lizbonie)
Ok 12h00 Transfer na lotnisko w Lizbonie (12,35 odprawa; 14,35 lądowanie na Okęciu). Przejazd autokarem na miejsce zbiórki, zakończenie pielgrzymki. 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 2770pln 

Uwaga: Na wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć 100 euro płatne na miejscu  w Portugali pilotowi.