Ogłoszenia – 1 niedziela Adwentu – 2017-12-03

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 1 niedziela Adwentu – 2017-12-03 została wyłączona
  1. 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Jest to Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy w ciągu dnia przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Msze św. roratnie będą odprawiane w soboty i niedziele o godz. 7.00 oraz w środy o godz. 18.00. W środy na msze roratnie przynosimy wszyscy lampiony lub świece. Będą się one paliły przez całą mszę św., warto więc je zabezpieczyć przed kapaniem. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież z wykonanymi przez siebie lampionami, za które przewidziane są nagrody.
  3. W grudniu przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w małych grupach. Szczegóły wkrótce.
  4. Za tydzień w czasie mszy o godz. 12.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  5. W Adwencie w każdy piątek po wieczornej mszy św. do godz. 20.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  6. Komisja Duszpasterstwa KEP opracowała na najbliższe dwa lata program „Duch, który umacnia miłość”. W pierwszym roku towarzyszyć nam mają słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, w drugim zaś słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Jesteśmy zaproszeni do tego, aby w najbliższych dwóch latach skupić się na Osobie Ducha Świętego, otworzyć się na Jego działanie i na dane nam charyzmaty, które często są przez nas niezauważone lub niewykorzystane. Dlatego zapraszamy na spotkania pt. „Poniedziałki Ducha Świętego”, które rozpoczynać się będą Mszą świętą o godz. 18.00 w naszej kaplicy.
  7. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15, 16 i 17 grudnia.
  8. Opłatki będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli. Jeżeli są komuś potrzebne już teraz, prosimy przyjść do zakrystii.
  9. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy 30 grudnia. Porządek kolędy znajduje się w gablocie przed kaplicą oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  10. Przed kaplicą można dzisiaj nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz nowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia”.