Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkanocna – 2017-05-07

      Możliwość komentowania Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkanocna – 2017-05-07 została wyłączona
  • 8 maja Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrom Polski.
  • Dziś po wieczornej Mszy drugie spotkanie Seminarium Nowego Życia prowadzane przez wspólnotę Gloriosa Trinita. Dziś już ostatnie spotkanie, na którym można się jeszcze dopisać na Seminarium. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wypełnienie zgłoszenia leżącego za ławkami.
  • W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania młodzieży gimnazjalnej.
  • W przyszłą niedziele w czasie mszy św. o godz 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. W tym roku grupa dzieci jest wyjątkowo duża Zwracamy się wielką prośbą, aby osoby, które zazwyczaj uczestniczą we mszy św. o godz. 11.00, w przyszła niedzielę przyszły na mszę św. o innej godzinie.
  • Dziękujemy panom za wykonanie prac porządkowych w kościele.
  • Przed kaplicą można nabyć nowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia”.
  • W sobotę 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. w naszej parafii rozpoczynamy Peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej

Czas peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej jest szczególnym momentem życiu każdej naszej Parafii. W znaku figury Maryja Matka każdego z nas wychodzi do swoich dzieci. Każda rodzina jest zaproszona do otwarcia drzwi swego domu na odwiedziny tak szczególnego Gościa. Matka Boża pragnie odwiedzając nasze miejsce zamieszkania wejść na nowo w codzienność naszego życia. Ważnym jest, by wokół figury zgromadzili się wszyscy domownicy. Warto ten czas spędzić na wspólnej modlitwie i rozmowie z najbliższymi. Maryja w tradycji polskiej zawsze jednoczyła ludzi. Dlatego też warto wykorzystać czas nawiedzenia figury na pojednanie w rodzinie, sąsiedztwie czy też w innych relacjach. Zachęcamy, by na modlitwę zaprosić członków także dalszej rodziny oraz sąsiadów.
Osoby, które na przykład z racji na dzień tygodnia nie mogą zgromadzić wszystkich domowników, niech duchowo włączą w to nawiedzenie członków swojej rodziny. Zachęcamy do otwarcia drzwi mieszkań, a przede wszystkim swoich serc na wizytę naszej Matki. Jak napisał św. Bernard: nigdy nie słyszano, aby Maryja opuściła tego, kto się do Niej ucieka, Jej pomocy wzywa i Ją o przyczynę prosi.
Figura Matki Bożej będzie przebywała w poszczególnych domach przez dobę, od godziny 19:00 do 19:00. We wspólnych modlitwach zachęcamy do skorzystania z modlitewników, które przekazujemy wraz z figurą. Przekazujemy również kronikę i skarbonkę. W kronice prosimy zapisywać, w którym dniu figura nawiedziła dany dom. Według uznania można również wpisywać dziękczynienia, prośby zanoszone za wstawiennictwem Matki Bożej oraz wszelkie osobiste refleksje związane z peregrynacją. Natomiast do skarbonki można składać dobrowolne ofiary na msze św. składkowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Porządek peregrynacji będzie podawany systematycznie w ogłoszeniach. Na dzień dzisiejszy kolejność jest następująca: od 13 do 27 maja ul. Francuska, od 27 maja ul. Zarzeckiej, następnie ulice: Krzywoń, Turowskiego, Grecka i Duńska.
W ramach bezpośredniego przygotowania do peregrynacji zapraszamy na wieczorne nabożeństwa w tym tygodniu, które będą się rozpoczynały modlitwą różańcową o godz. 17.30.
W poniedziałek zapraszamy małżeństwa. W czasie mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież. W czasie mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom i młodzieży.
W środę zapraszamy chorych. Prosimy o pomoc w dowiezieniu tych, którzy nie mogą przyjść o własnych siłach. W czasie mszy zostanie udzielony sakrament chorych.
W czwartek dzień modlitwy za księży i o powołania kapłańskie.
Piątek będzie dniem poświęconym modlitwie o ducha pokuty.