2016-10-04 Wtorek – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-10-04 Wtorek – Rozważania została wyłączona
2016-10-04Łk 10,38-42
JEZUS PRZYSZEDŁ DO JEDNEJ WSI. TAM PEWNA NIEWIASTA, IMIENIEM MARTA, PRZYJĘŁA GO DO SWEGO DOMU. MIAŁA ONA SIOSTRĘ, IMIENIEM MARIA, KTÓRA SIADŁA U NÓG PANA I PRZYSŁUCHIWAŁA SIĘ JEGO MOWIE. NATOMIAST MARTA UWIJAŁA SIĘ KOŁO ROZMAITYCH POSŁUG. PRZYSTĄPIŁA WIĘC DO NIEGO I RZEKŁA: PANIE, CZY CI TO OBOJĘTNE, ŻE MOJA SIOSTRA ZOSTAWIŁA MNIE SAMĄ PRZY USŁUGIWANIU? POWIEDZ JEJ, ŻEBY MI POMOGŁA. A PAN JEJ ODPOWIEDZIAŁ: MARTO, MARTO, TROSZCZYSZ SIĘ I NIEPOKOISZ O WIELE, A POTRZEBA TYLKO JEDNEGO. MARIA OBRAŁA NAJLEPSZĄ CZĄSTKĘ, KTÓREJ NIE BĘDZIE POZBAWIONA.
Dużo w nas aktywizmu. Żyjemy często tak, jakby wszystko w życiu zależało od nas. A potem okazuje się, że kiedy odchodzimy z miejsca pracy, jakiegoś środowiska, często także od rodziny, to wszystko jakoś funkcjonuje bez nas. Życie toczy się dalej i niewielu zauważa, że nas już po prostu nie ma.
Dzisiejsze Słowo, prowokuje nas do chwili zatrzymania się i zadania sobie kilku pytań:
1. Kim jestem?
2. Po co żyję?
3. Co ze mną będzie po śmierci?
Usłysz dzisiaj szczególnie mocno Jezusowe napomnienie: „Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego”. Nie zatrać siebie, swoich ideałów i marzeń. Św. Jan Paweł II mówił: „Nie żyje się, nie kocha się i nie umiera się- na próbę”.
Dobrego dnia 🙂