2016-10-02 Niedziela – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-10-02 Niedziela – Rozważania została wyłączona
2016-10-02Łk 17,5-10
APOSTOŁOWIE PROSILI PANA: PRZYMNÓŻ NAM WIARY. PAN RZEKŁ: GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ JAK ZIARNKO GORCZYCY, POWIEDZIELIBYŚCIE TEJ MORWIE: WYRWIJ SIĘ Z KORZENIEM I PRZESADŹ SIĘ W MORZE, A BYŁABY WAM POSŁUSZNA. KTO Z WAS, MAJĄC SŁUGĘ, KTÓRY ORZE LUB PASIE, POWIE MU, GDY ON WRÓCI Z POLA: PÓJDŹ I SIĄDŹ DO STOŁU? CZY NIE POWIE MU RACZEJ: PRZYGOTUJ MI WIECZERZĘ, PRZEPASZ SIĘ I USŁUGUJ MI, AŻ ZJEM I NAPIJĘ SIĘ, A POTEM TY BĘDZIESZ JADŁ I PIŁ? CZY DZIĘKUJE SŁUDZE ZA TO, ŻE WYKONAŁ TO, CO MU POLECONO? TAK MÓWCIE I WY, GDY UCZYNICIE WSZYSTKO, CO WAM POLECONO: SŁUDZY NIEUŻYTECZNI JESTEŚMY; WYKONALIŚMY TO, CO POWINNIŚMY WYKONAĆ.
„Przymnóż nam wiary!”. „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy…”
Prośba napotyka na wyrzut. Ale chyba i nam Jezus miałby co wyrzucić…
Kardynał Joseph Ratzinger w swojej książce „Wprowadzenie w chrześcijaństwo” (polecam 🙂 ) pisze historię jak to do pewnego miasteczka przyjechał obwoźny cyrk. Akrobaci każdego ranka biegali po rynku miasta zapraszając przechodniów na występ. Pewnego dnia na zatłoczony rynek wbiegł jeden z cyrkowych artystów prosząc o pomoc w ugaszeniu pożaru, który wybuchł w cyrkowych zabudowaniach. Ludzie śmieli się do rozruchu, uważając, że próbuje ich chytrze zwabić na kolejny występ. Im bardziej ich prosił o pomoc tym bardziej ci się radowali. Skończyło się to totalnym spalenie cyrku.
Czasami mam wrażenie, że traktujemy Jezusa jak cyrkowego akrobatę, który próbuje nas zaprosić na kolejny swój występ czy to w Eucharystii, czy modlitwie czy sakramencie pokuty. Może twoje życie pali się od środka i staje się coraz bardziej puste, zniszczone. Może już stało się zgliszczami. Nie śmiej się z Jezusa, który wchodzi na zatłoczony rynek twojej codzienności, wypełnionej różnymi sprawami. Zawołaj Go w swoje życie. Tylko On jest „źródłem wody żywej”, która może ugasić największy nawet pożar twego życia i zaspokoić twoje pragnienia.
Zapraszam Cię dzisiaj na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w naszym kościele (ul. Nowosielska 49) po Mszy św. o godz. 18:00. Przyjdź, Jezus na Ciebie czeka.
Dobrego dnia 🙂