2016-10-01 Sobota – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-10-01 Sobota – Rozważania została wyłączona

2016-10-01Łk 10,17-24
WRÓCIŁO SIEDEMDZIESIĘCIU DWÓCH Z RADOŚCIĄ MÓWIĄC: PANIE, PRZEZ WZGLĄD NA TWOJE IMIĘ, NAWET ZŁE DUCHY NAM SIĘ PODDAJĄ. WTEDY RZEKŁ DO NICH: WIDZIAŁEM SZATANA, SPADAJĄCEGO Z NIEBA JAK BŁYSKAWICA. OTO DAŁEM WAM WŁADZĘ STĄPANIA PO WĘŻACH I SKORPIONACH, I PO CAŁEJ POTĘDZE PRZECIWNIKA, A NIC WAM NIE ZASZKODZI. JEDNAK NIE Z TEGO SIĘ CIESZCIE, ŻE DUCHY SIĘ WAM PODDAJĄ, LECZ CIESZCIE SIĘ, ŻE WASZE IMIONA ZAPISANE SĄ W NIEBIE. W TEJ WŁAŚNIE CHWILI JEZUS ROZRADOWAŁ SIĘ W DUCHU ŚWIĘTYM I RZEKŁ: WYSŁAWIAM CIĘ, OJCZE, PANIE NIEBA I ZIEMI, ŻE ZAKRYŁEŚ TE RZECZY PRZED MĄDRYMI I ROZTROPNYMI, A OBJAWIŁEŚ JE PROSTACZKOM. TAK, OJCZE, GDYŻ TAKIE BYŁO TWOJE UPODOBANIE. OJCIEC MÓJ PRZEKAZAŁ MI WSZYSTKO. NIKT TEŻ NIE WIE, KIM JEST SYN, TYLKO OJCIEC; ANI KIM JEST OJCIEC, TYLKO SYN I TEN, KOMU SYN ZECHCE OBJAWIĆ. POTEM ZWRÓCIŁ SIĘ DO SAMYCH UCZNIÓW I RZEKŁ: SZCZĘŚLIWE OCZY, KTÓRE WIDZĄ TO, CO WY WIDZICIE. BO POWIADAM WAM: WIELU PROROKÓW I KRÓLÓW PRAGNĘŁO UJRZEĆ TO, CO WY WIDZICIE, A NIE UJRZELI, I USŁYSZEĆ, CO SŁYSZYCIE, A NIE USŁYSZELI.
Co sprawia ci radość? Stabilny stan konta, zdrowie twoje i bliskich, dach nad głową, pozycja w pracy czy wśród znajomych,…??? To wszystko jest jakoś ważne i potrzebne. Ale… czy ucieszyłeś się kiedykolwiek z tego, że twoje imię jest zapisane w Domu Ojca? Czy radość ci sprawia sama myśl o tym, że tam jest już przygotowany dl ciebie wspaniały apartament i co ważniejsze, już jest Ktoś, Kto Ciebie z tęsknotą oczekuje? Słowo Boże mówi, że nasze imiona są wyryte na dłoniach Boga. Św. Franciszek komentując ten tekst powiedział, że to dokonało się w Wielki Piątek na Krzyżu, gwoździem żołnierza. I zobacz, że nawet po zmartwychwstaniu, kiedy ciało Jezusa było już ciałem uwielbionym (przechodził przez zamknięte drzwi), to nie znikły ślady po ranach. Nawet zmartwychwstanie nie usunęło twojego imienia z dłoni Boga. Czy nie jest to powód do radości?
Zadanie na dzisiaj: zatrzymaj się na chwilę, popatrz spokojnie na krzyż w twoim mieszkaniu, uśmiechnij się do Jezusa i powiedz Mu „dziękuję”.
Dobrego dnia 🙂