2016-09-27 Wtorek – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-09-27 Wtorek – Rozważania została wyłączona

2016-09-27ŁK 9,51-56
GDY DOPEŁNIŁ SIĘ CZAS WZIĘCIA JEZUSA [Z TEGO ŚWIATA], POSTANOWIŁ UDAĆ SIĘ DO JEROZOLIMY I WYSŁAŁ PRZED SOBĄ POSŁAŃCÓW. CI WYBRALI SIĘ W DROGĘ I PRZYSZLI DO PEWNEGO MIASTECZKA SAMARYTAŃSKIEGO, BY MU PRZYGOTOWAĆ POBYT. NIE PRZYJĘTO GO JEDNAK, PONIEWAŻ ZMIERZAŁ DO JEROZOLIMY. WIDZĄC TO, UCZNIOWIE JAKUB I JAN RZEKLI: PANIE, CZY CHCESZ, A POWIEMY, ŻEBY OGIEŃ SPADŁ Z NIEBA I ZNISZCZYŁ ICH? LECZ ON ODWRÓCIWSZY SIĘ ZABRONIŁ IM. I UDALI SIĘ DO INNEGO MIASTECZKA.
Może być tak, że będziesz jedyną ewangelią, którą przeczyta człowiek. Spotykamy na co dzień wielu ludzi, którzy nigdy nie wezmą Biblii do swoich rąk. Jedynym fragmentem Pisma jest dla nich nasze świadectwo. Łatwo żyć po chrześcijańsku wśród tych, którzy mają podobny styl życia, trudniej wówczas, kiedy trzeba żyć jak Jezus wśród osób, które nie są nam życzliwe. Nie raz wychodzi z nas wtedy postawa uczniów Jezusowych z dzisiejszej Ewangelii. Nie potrafią znieść upokorzenia. Pełnią szczęścia byłaby zemsta. Jezus zdecydowanie sprzeciwia się takiej postawie.
Jesteśmy jak uczniowie, posłańcami Jezusa, którzy wyszli w świat po to, by przygotować go na powtórne przyjście Chrystusa. Czy w świecie, który patrzy na nas wzmaga się pragnienie spotkania z Jezusem, czy wręcz przeciwnie? Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: „W świecie dzisiaj jest tak ciemno, nie przez ateistów i walczących z Bogiem. Ale dlatego, że my, chrześcijanie świecimy za słabo”.
Zadanie na dzisiaj: świadomie uczyń dobro dając w ten sposób świadectwo o Jezusie.
Dobrego dnia