2016-09-26 Poniedziałek – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-09-26 Poniedziałek – Rozważania została wyłączona

2016-09-26Łk 9,46-50
UCZNIOM JEZUSA PRZYSZŁA MYŚL, KTO Z NICH JEST NAJWIĘKSZY. LECZ JEZUS, ZNAJĄC MYŚLI ICH SERCA, WZIĄŁ DZIECKO, POSTAWIŁ JE PRZY SOBIE I RZEKŁ DO NICH: KTO PRZYJMIE TO DZIECKO W IMIĘ MOJE, MNIE PRZYJMUJE; A KTO MNIE PRZYJMIE, PRZYJMUJE TEGO, KTÓRY MNIE POSŁAŁ. KTO BOWIEM JEST NAJMNIEJSZY WŚRÓD WAS WSZYSTKICH, TEN JEST WIELKI. WTEDY PRZEMÓWIŁ JAN: MISTRZU, WIDZIELIŚMY KOGOŚ, JAK W IMIĘ TWOJE WYPĘDZAŁ ZŁE DUCHY, I ZABRANIALIŚMY MU, BO NIE CHODZI Z NAMI. LECZ JEZUS MU ODPOWIEDZIAŁ: NIE ZABRANIAJCIE; KTO BOWIEM NIE JEST PRZECIWKO WAM, TEN JEST Z WAMI.
Dzisiaj bardzo mocno słyszę to Jezusowe zdanie: „Kto przyjmie to dziecko w imię Moje, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje tego, który Mnie posłał. Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest wielki” (Łk 9, 48).
Mam wewnętrzne przekonanie, że dzisiaj (w tym konkretnym czasie walki o życie nienarodzonych) trzeba nam usłyszeć to słowo Chrystusa bardzo dosłownie! Czy człowiek zamknięty w łonie swojej mamy nie jest najmniejszym i zupełnie bezbronnym wśród nas, którzy szczęśliwie opuściliśmy ten „matczyny areszt”? Co takiego się z nami stało, że zaciemniały nasze umysły i serca stały się z kamienia? Przecież już starożytni mędrcy mówili, że z „nic może być tylko z niczego”. Przecież każdy z nas miał ten sam początek, kiedy plemnik naszego ojca połączył się z komórką jajową naszej matki. Gdyby nie ten początek, nikogo z nas by nie było. I wreszcie dlaczego w tej debacie (choć osobiście uważam, że życie ludzkie jest jedną z tych kwestii, o których się nie dyskutuje) nikt nie pyta tych, których wprost ona dotyczy- nienarodzonych??? Czy na tym polega demokratyczny porządek cywilizowanego świata???
Niech Słowo Jezusa nas wybudzi ze snu obojętności i głupoty. Jezu, zabierz nam serca z kamienia, a daj nam serce z ciała. Twoje życie też było zagrożone, Ty też byłeś niechciany. O Boskie Dziecię błogosław nam i strzeż przed zagładą tych, którzy sami obronić się nie mogą!
Zachęcam do obejrzenia: