2016-09-24 Sobota – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-09-24 Sobota – Rozważania została wyłączona

2016-09-24Łk 9,43b-45
GDY WSZYSCY PEŁNI BYLI PODZIWU DLA WSZYSTKICH CZYNÓW JEZUSA, ON POWIEDZIAŁ DO SWOICH UCZNIÓW: WEŹCIE WY SOBIE DOBRZE DO SERCA TE WŁAŚNIE SŁOWA: SYN CZŁOWIECZY BĘDZIE WYDANY W RĘCE LUDZI. LECZ ONI NIE ROZUMIELI TEGO POWIEDZENIA; BYŁO ONO ZAKRYTE PRZED NIMI, TAK ŻE GO NIE POJĘLI, A BALI SIĘ ZAPYTAĆ GO O NIE.
Czasami, kiedy czujemy się nie słuchani lub niezrozumiani przez bliskie nam osoby, w poczuciu totalnej bezradności prosimy, by wreszcie wzięli sobie do serca prawdę, o której im mówimy. Chyba w tym kluczy trzeba dzisiaj usłyszeć Ewangelię. Jezus zdaje się odnosić wrażenie, że Jego uczniowie zatrzymują się na poziomie zewnętrznego zachwytu nad znakami, które towarzyszą przepowiadaniu Mistrza. Dlatego z nostalgią zwraca się do nich: „ Weźcie wy sobie dobrze do serca…”.
Tak też jest z nami- uczniami Jezusa. Niejednokrotnie zatrzymujemy się na jakiś zewnętrznych znakach, podczas, gdy Chrystus nieustannie mówi nam, że idzie do Jerozolimy. Co to znaczy? To znaczy, że pozwoli sobie, by w oczach całego świata być słabym, by nie być perfekcjonistą, któremu zawsze i wszystko musi się udać.
A uczeń Jezusa, to ktoś kto za Nim wciąż idzie. Może nie zawsze wytrzymuje Jego tępo, czasami się ociąga, ale wciąż jest wpatrzony w plecy Mistrza. Pójdźmy zatem tą drogą. Pozwólmy sobie na to, by w oczach całego świata (tego naszego, w którym dzieje się nasze codzienne życie) nie być perfekcjonistą i zadufanym w sobie bufonem.
Jest taka anegdota o św. Janie XXIII. Kiedy ogłosił zwołanie Sobory Watykańskiego II, bardzo się zamartwiał o jego organizację i przebieg. W końcu w swoim dzienniku w kontekście tych wszystkich zmartwień zapisał: „Jasiu, Jasiu, nie bądź taki ważny!”.
Zadanie na dziś: Stań przed lustrem, uśmiechnij się do siebie i powiedz: (imię), nie bądź taki ważny/a.
Dobrego dnia