2016-09-20 Wtorek – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-09-20 Wtorek – Rozważania została wyłączona

2016-09-20Łk 8,19-21
PRZYSZLI DO JEZUSA JEGO MATKA I BRACIA, LECZ NIE MOGLI DOSTAĆ SIĘ DO NIEGO Z POWODU TŁUMU. OZNAJMIONO MU: TWOJA MATKA I BRACIA STOJĄ NA DWORZE I CHCĄ SIĘ WIDZIEĆ Z TOBĄ. LECZ ON IM ODPOWIEDZIAŁ: MOJĄ MATKĄ I MOIMI BRAĆMI SĄ CI, KTÓRZY SŁUCHAJĄ SŁOWA BOŻEGO I WYPEŁNIAJĄ JE.
Dobrze jest mieć w rodzinie kogoś wpływowego. To daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Dzisiejsze Słowo przypomina nam, że wszyscy jesteśmy krewniakami Jezusa. W Eucharystii przyjmujemy Jego Ciało i Krew. Ale można mieć wśród krewnych najwybitniejszego lekarza, a mimo to nie podjąć żadnych kroków by poprawić sobie zdrowie. Tak też jest z wiarą. Nasz Krewny- Jezus jest wciąż gotowy by odmieniać nasze życie. Jednak my musimy spełnić pewne warunki by to pokrewieństwo okazało się przydatne. Są nimi: słuchanie Słowa Bożego i wypełnianie go. Jeśli nie posłuchasz porad lekarza i będziesz leczyć się po swojemu to istnieje prawdopodobieństwo, że szybciej zajmiesz kwaterkę w spółdzielni mieszkaniowej „Nasza Przyszłość” (cmentarz). Jeśli wciąż będziesz się upierać przy swoim, zamiast posłuchać Jezusa, to też nie będzie w Tobie życia. On przecież powiedział wyraźnie: „Beze Mnie nic nie możecie uczynić”. Odważ się na pozostawienie swego pomysłu na życie i spytaj Jezusa, o Jego pomysł na Twoją codzienność.
Zadanie na dzisiaj: Do jakich momentów (osoby, relacje, sytuacje, dziedziny życia, …) w swoim życiu nie dopuściłeś jeszcze Jezusa? Na osobistej modlitwie zaproś Go tam dzisiaj.