2016-09-19 Poniedziałek – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-09-19 Poniedziałek – Rozważania została wyłączona

2016-09-19ŁK 8, 16-18

JEZUS POWIEDZIAŁ DO TŁUMÓW: NIKT NIE ZAPALA LAMPY I NIE PRZYKRYWA JEJ GARNCEM ANI NIE STAWIA POD ŁÓŻKIEM; LECZ STAWIA NA ŚWIECZNIKU, ABY WIDZIELI ŚWIATŁO CI, KTÓRZY WCHODZĄ. NIE MA BOWIEM NIC UKRYTEGO, CO BY NIE MIAŁO BYĆ UJAWNIONE, ANI NIC TAJEMNEGO, CO BY NIE BYŁO POZNANE I NA JAW NIE WYSZŁO. UWAŻAJCIE WIĘC, JAK SŁUCHACIE. BO KTO MA, TEMU BĘDZIE DANE; A KTO NIE MA, TEMU ZABIORĄ I TO, CO MU SIĘ WYDAJE, ŻE MA.

Świeca przedstawia swoja wartość tylko wtedy, kiedy płonie pełnym płomieniem. Nikt z nas nie lubi przebywać w pomieszczeniu, w którym jest kopcąca świeca. Nawet najlepsze towarzystwo nie cieszy, kiedy wokół nas unosi się swąd dymiącego knota.
Jako chrześcijanie w momencie chrztu św. zostaliśmy przez Jezusa zapaleni do misji. Spełniamy ją tylko wtedy, gdy nasze życie jest jak pełny płomień świecy. Przez grzech to światło i ciepło się umniejsza, a wokół nas pojawia się smród kopcącego knota. Jeśli coś jeszcze w twoim życiu kopci, pójdź już dzisiaj do spowiedzi. Nie bój się! Jezus chce zapalić cię na nowo do misji.
Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała, że jeśli kiedykolwiek będzie świętą, to będzie „Świętą od ciemności”. To także Twoje powołanie! Zapal się Jezusem i przekazuj to światło światu.
Zadanie na dzisiaj: wykonaj konkretny dobry uczynek względem bliźniego i ofiaruj go w intencji pokoju na świecie. A jeśli kopcisz, pójdź do spowiedzi. (Dyżur w konfesjonale u św. Rafała Kalinowskiego od 17:45 do ostatniego chętnego 🙂, albo po indywidualnym umówieniu w dogodnym terminie).
Dobrego dnia! 😀