2016-09-18 Niedziela – Rozważania

      Możliwość komentowania 2016-09-18 Niedziela – Rozważania została wyłączona

2016-09-18ŁK 16, 10-13
JEZUS POWIEDZIAŁ DO UCZNIÓW: «KTO W BARDZO MAŁEJ SPRAWIE JEST WIERNY, TEN I W WIELKIEJ BĘDZIE WIERNY; A KTO W BARDZO MAŁEJ SPRAWIE JEST NIEUCZCIWY, TEN I W WIELKIEJ NIEUCZCIWY BĘDZIE. JEŚLI WIĘC W ZARZĄDZANIU NIEGODZIWĄ MAMONĄ NIE OKAZALIŚCIE SIĘ WIERNI, TO KTO WAM PRAWDZIWE DOBRO POWIERZY? JEŚLI W ZARZĄDZANIU CUDZYM DOBREM NIE OKAZALIŚCIE SIĘ WIERNI, TO KTÓŻ WAM DA WASZE? ŻADEN SŁUGA NIE MOŻE DWOM PANOM SŁUŻYĆ. GDYŻ ALBO JEDNEGO BĘDZIE NIENAWIDZIŁ, A DRUGIEGO MIŁOWAŁ; ALBO Z TAMTYM BĘDZIE TRZYMAŁ, A TYM WZGARDZI. NIE MOŻECIE SŁUŻYĆ BOGU I MAMONIE!»
Dzisiaj wiele produktów jest w wersji light. Stało się to pewna modą. I dobrze, bo pewnie warto zadbać o zdrowy tryb życia. Ale czasami żyjąc w tak „lekkim świecie”, w którym wszystko już może być light, od serka poczynając a na małżeństwie kończąc, można też ulec pokusie by w taki też sposób przeżywać chrześcijaństwo, swoją relację z Jezusem. Przejawia się to na przykład w wybiórczym traktowaniu przykazań czy nauczania Kościoła (np. pomoc biednym- „tak”, ale czystość przedmałżeńska- już „nie”). Jezus dziś stawia sprawę na ostrzu noża. Przypomina nam, że wiara jest D E CY Z J Ą. Chrześcijanin (człowiek Chrystusowy) nie może stać jak krowa na skrzyżowaniu, nie mogąc się zdecydować, w jakim kierunku pójść. Jesteś ochrzczony, kierunek już wybrałeś, zawróć (jeśli taka jest potrzeba) i pójdź za Jezusem. Nie zawsze będzie łatwo. On tego Ci nie obiecuje. On też nie wybrał wersji light. Zamiast tego wybrał krzyż. Ale od krzyża jest tylko jeden kierunek. Zwycięstwo, które nie będzie miało końca!
Zadanie na dzisiaj: Zapytaj siebie czy idziesz za Jezusem w codziennych wyborach życia. I jeśli nie, podejmij decyzję (odważnie!!!) o tym by zawrócić i zacząć od nowa!
Dobrej niedzieli 🙂