2016-09-11 XXIV Niedziela Zwykła – Rozważania

      Brak komentarzy do 2016-09-11 XXIV Niedziela Zwykła – Rozważania

11-09-2016KILKA(dziesiąt) słów o Słowie Bożym na dziś…
15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza to ewangelia w Ewangelii (ewangelia = dobra nowina). Ktoś powiedział, że gdyby z Pisma Świętego trzeba było wybrać tylko jeden rozdział, to z pewnością byłby to właśnie 15 rozdział łukaszowej Dobrej Nowiny. Warto czytać go w całości, bo wtedy nabiera głębszego sensu. Tam są trzy przypowieści o miłosierdziu. A trójka w symbolice biblijnej oznacza pełnię, doskonałość. A zatem ten tekst doskonale pokazuje co to jest i jakie jest miłosierdzie Boga. Najpierw jest owca, która gubi się z dala od domu, potem drahma, która gubi się wewnątrz domu, i wreszcie dwóch synów, z których jeden gubi się poza domem, a drugi w domu. I warto w tym Słowie poszukać prawdy o sobie.
Może jesteś człowiekiem, który obraził się na Boga, kimś dla kogo Bóg umarł za życia. I poszedłeś w „dalekie strony”: nie modlisz się, nie po drodze ci do kościoła, od dawna nie byłeś przy konfesjonale. A może jesteś jak starszy syn, kimś kto fizycznie jest przy Bogu: jesteś regularnie w świątyni, odmawiasz pacierze i nie omijasz kratek konfesjonału, ale… tak naprawdę między Tobą a Bogiem nie ma niczego poza chłodną kalkulacją. Teraz, kiedy czytasz te słowa, nie ważne gdzie i jak się pogubiłeś. Ważne jest już tylko jedno. Jest KTOŚ kto na Ciebie czeka i cholernie ze Tobą tęskni. Ktoś kto nigdy nie pogodził się z Twoim odejściem od Niego (choć szanuje Twoją decyzję)… To On, nasz Abba, Ojciec, Tatuś!
Chcę powiedzieć Ci jedno: Dziecko, wracaj do Domu! W tym Domu (Kościele) nie jest idealnie, jak w każdym domu. Nie brak tam grzechu i podłości, ale ponad tym wszystkim jest Nasz Abba, Ten, który nigdy nie postawi na Tobie krzyżyka. Nie ważne od jak dawna jesteś poza Domem, wracaj, tu jest twoje miejsce!