Pielgrzymka do Meksyku: od Guadalupe do Cancun

      Możliwość komentowania Pielgrzymka do Meksyku: od Guadalupe do Cancun została wyłączona

24 luty 2020 – 9 marca 2020
Całkowity koszt: 10500 PLN

Jako że Meksyk jest dość daleko i nie ma zbyt dobrego połączenia lotniczego z Polską, nie jest aż tak uczęszczanym szlakiem podróży. Mając to na uwadze wybrałem jedną z najdłuższych tras zwiedzania Meksyku, aby jak najwięcej zobaczyć tego ciekawego kraju. Termin też jest dobrany pod pogodę, aby nie padało i były znośne temperatury. Zaczniemy od Guadalupe – stolicy duchowej tej części świata. Słynący na cały świat obraz, który do dzisiaj zadziwia umysły naukowe. Ale też nie zabraknie starożytnych piramid, przepięknych krajobrazów, miast i kultur, które zrobią niesamowite wrażenie.
Dlatego zapraszam do wspólnego pielgrzymowania i niezapomnianej podróży.

PLAN WYJAZDU
(może ulec drobnej zmianie)


Wiem, że czas podróży wydaje się trochę za długi, ale lot zwłaszcza ten międzykontynentalny jest wygodny.

1 DZIEŃ: (24 II): BIAŁYSTOK – MEXICO CITY. Wyjazd około 1:00 z Białegostoku z umówionego miejsca. Przejazd na Okęcie. Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do miasta Meksyk (z przesiadką). Po przylocie na miejsce transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: (25 II): MIASTO MEKSYK – GUADALUPE Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny. Zwiedzanie stolicy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: (26 II): MIASTO MEKSYK – TEOTIHUACAN Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto, katedra, Muzeum Antropologiczne. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: (27 II): TAXCO Śniadanie. Przejazd do słynącego z wyrobów srebra – miasta Taxco. Po drodze wizyta w jaskini Cacaguamilpa. Spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele św. Prystki i św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: (28 II): TAXCO – CHOLULA – TONANTIZNTLA – PUEBLA Wczesne śniadanie. Przejazd malowniczą, biegnącą wokół wulkanów, drogą do Puebli. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: starówka, kościół św. Dominika, katedra. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula i zwiedzanie pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Obiadokolacja. Nocleg.
6 DZIEŃ: (29 II): PUEBLA – OAXACA Śniadanie. Przyjazd do kolonialnego miasta Oaxaca. Po drodze krótka sesja fotograficzna w scenerii z kaktusami. Po południu spacery po kolonialnym centrum Oaxaca: Zocalo, kościół Santo Domingo, katedra. Obiadokolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ: (1 III): MONTE ALBAN – MITLA – TULE Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban i ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: (2 III): KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero – spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Obiadokolacja. Nocleg.
9 DZIEŃ: (3 III): AGUA AZUL – SAN JUAN – MISHOL HA Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze błękitne kaskady Agua Azul, możliwość spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Obiadokolacja. Nocleg
10 DZIEŃ: (4 III): PALENQUE – CAMPECHE Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do kolonialnego jukatańskiego miasta – Campeche: spacer po centrum historycznym. Obiadokolacja. Nocleg.
11 DZIEŃ: (5 III): UXMAL – MERIDA Śniadanie. Przejazd przez Półwysep Jukatan do prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal: zwiedzanie Piramidy Wróżbity, klasztoru, Pałacu Gubernatora. Popołudniowy spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu – Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Obiadokolacja. Nocleg.
12 DZIEŃ: (6 III): IZAMAL – CHICHEN ITZA Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza. Odpoczynek przy naturalnie utworzonej studni cenote. Dojazd do Cancun. Obiadokolacja. Nocleg.
13 DZIEŃ: (7 III): CANCUN Śniadanie. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Obiadokolacja. Nocleg.
14 DZIEŃ: (8 III): CANCUN Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie o godz. 12.00. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (z przesiadką).
15 DZIEŃ: (9 III): WARSZAWA Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie. Powrót autokarem do Białegostoku ok północy (9/10 III).

W planie codzienna Eucharystia. Podczas wyjazdu zapewniona opieka duchowa księży.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA ZAWIERA: autokar Białystok – Warszawa i powrót, przelot samolotem z przesiadką; opłaty lotniskowe; noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe) brak pokoi 3 osobowych; śniadania i 3 daniowe obiadokolacje; w Cancun hotele ALL INC.; przejazdy klimatyzowanym autokarem; opiekę licencjonowanego przewodnika; wstępy do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe.
CENA NIE ZAWIERA: napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego (2700PLN) po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura; wycieczek fakultatywnych w Cancun; wydatków osobistych.

Jeśli się zdecydujesz:
– przeczytaj dokumenty zamieszczone na dole
– skontaktuj się z ks. Adamem Iwanowicz, par. Św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku, tel: 604945678
– podpisz umowę i warunki uczestnictwa (dostępne u ks. Adama, potrzebny aktualny paszport)
– wpłać zaliczkę w kwocie 3000 PLN/os
– ewentualne, wpłać z zaliczką dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Można wykupić  dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5%) wówczas zgłaszamy uczestnika do ubezpieczyciela AXA (to ubezpieczyciel decyduje o ewentualnym zwrocie). Gdyby pielgrzym musiał z powodów losowych zrezygnować z pielgrzymki przed wyjazdem, to może później dochodzić zwrotu poniesionych kosztów tej rezygnacji. Przez powód losowy rozumie się sytuację nie do przewidzenia wcześniej np. nagła choroba, złamanie ręki, sytuacja związana z mieniem itp., którą należy udokumentować. Koszt takiego ubezpieczenia to: 2,5% ceny wyjazdu, czyli 257,5 PLN (lub 7,5% ceny czyli 772,5 PLN jeżeli sytuacją losową miałoby być również następstwo choroby przewlekłej).
– wpłać 7300 PLN do 11.01.2020 (i jeśli wybrałeś dopłata do pokoju jednoosobowego 2700 PLN.)
– Wszystkie wpłaty dokonujemy na konto:
Patron Travel; ING BANK ŚLĄSKI S.A. 98 1050 1559 1000 0023 4571 8254.
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko uczestników, nazwę i termin wyjazdu, np:
Jan Kowalski, MEKSYK – JUKATAN 24 II 2020 – 9 III 2020
– jadąc do Meksyku weź ze sobą 40 USD/os. na napiwki – płatne obowiązkowo na miejscu pilotowi

SPOTKANIE INFORMACYJNE ODBĘDZIE SIĘ W GRUDNIU PO UTWORZENIU SIĘ GRUPY. (MAX 30 OSÓB)

Za organizację pielgrzymki jest odpowiedzialne biuro Patron Travel

Szczegółowe dokumenty do przeczytania:
WARUNKI UCZESTNICTWA od 17.04.2019.pdf
STANDARDOWY FORMULARZ INFORMACYJNY DO UMOW PATRON TRAVEL.pdf
OWU Umowa Generalna zagranica 01.10.pdf
Meksyk – Jukatan 24.02-9.03.2020.pdf
AXA_Informacje_o_przetwarzaniu_danych.pdf
24.02-09.03.2020 Meksyk-Jukatan Patron Travel umowa.pdf

Wszystkie szczegółowe informacje udziela:
ks. Adam Iwanowicz, par. Św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku, tel: 604945678